BOZTAŞ AR&GE

BOZTAŞ ALÜMİNYUM LTD ŞTİ

Ar-Ge Merkezi, geleceği tasarlamak ve müşterilere özel katma değerli çözümler sunmak amacıyla birlikte çalışan, deneyimli bir ekip tarafından yönetilmektedir

Alüminyum endüstrisinde lider bir rol oynayan BOZTAŞ ALÜMİNYUM LTD ŞTİ, Ar-Ge merkezi ile sektörde öncü bir konuma sahiptir. Her ürünümüzde katma değer yaratmayı hedefleyerek, özel sektör ihtiyaçlarını karşılayan üstün performanslı ürünler geliştirmek için sürekli olarak çalışmaktayız. Ar-Ge merkezimizde, temel malzeme bilimi ve proses geliştirme çalışmaları yaparak, global düzeyde öncülük yaparak bilinen sınırları aşmaktayız.

Ar-Ge Stratejimiz

BOZTAŞ ALÜMİNYUM LTD ŞTİ olarak, global çapta rekabet gücümüzü artırmak ve Sürekli Döküm Tekniğini sınırlarının ötesine taşımak için temel malzeme bilimi üzerine araştırmalar yürütmek, ilgili prosesleri tasarlamak ve yüksek performanslı ürünler geliştirmek amacıyla bir Ar-Ge stratejisi izlemekteyiz.

Bilgili, deneyimli ve yetenekli Ar-Ge Ekibi

BOZTAŞ ALÜMİNYUM LTD ŞTİ, deneyimli bir Ar-Ge ekibi ile çalışmaktadır. İkiz merdane sürekli döküm teknolojisi ile ilgili yüksek katılaşma hızlarını ve katılaşma mekanizmalarını ürün performansını geliştirmek için kullanmaktadır. Sürekli döküm teknolojisinin geleneksel yaklaşımlarından farklı olarak, malzeme dökümünü son ürün performansını artıracak uygun termomekanik işlemlerle bir araya getirme yeteneğine sahibiz. Sürekli döküm tekniği ile üretilen alüminyum alaşımlarının mikroyapısal ve mekanik karakterizasyonunu yaparak malzeme tasarımında lider konumdayız. İnovasyon ve deneyimimizi harmanlayarak ürün ve süreçlerde yaratıcı çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca, akademik iş birliklerine ve uluslararası projelere yatırım yaparak Ar-Ge çalışmalarımızı çok boyutlu desteklerle desteklemekteyiz.

Laboratuvarlarımızı ileri karakterizasyon teknikleri için donatırken, tüm iş süreçlerimizi yetkin çalışanlarla yönetme kabiliyetini güçlendirmeyi stratejik bir hedef olarak görmekteyiz.